ZWOLLE – Veel scholen besteden in de Week van het geld aandacht aan hoe je als jongere goed om kunt gaan met geld. Geldfit lanceerde samen met het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid een campagne om het gesprek over gezond omgaan met geld onder jongeren te stimuleren. Ruim 80 scholen en andere organisaties vroegen een gratis pakket met Geldfit-stressballen aan.
Joëlla Opraus van Geldfit: “Het stressballenpakket dat de scholen hebben aangevraagd is een laagdrempelige manier om studenten te wijzen op Geldfit. Via de QR-code komen studenten bij geldfit.nl terecht, waar ze antwoorden op hun geldvragen vinden, bijvoorbeeld in de video’s. Ook kunnen ze al hun vragen of zorgen over geld direct delen met één van onze ervaren collega’s, via WhatsApp, chat of telefoon.”
Over Geldfit
Geldfit is het startpunt voor vragen en zorgen over geld. Steeds meer organisaties wijzen mensen op Geldfit voor eerlijke en onafhankelijke hulp bij geldvragen. Op geldfit.nl doe je een eenvoudige check, je vindt er handige informatie en je ontdekt hoe je allerlei geldzaken goed regelt. Je kunt ook gratis (en als je wilt anoniem) contact opnemen via WhatsApp, chat of telefoon: 0800-8115.
In de schulden door buy now pay later
Bij het belteam van Geldfit spreekt men dagelijks mensen met vragen of zorgen over geld. Donja van het belteam ziet dat jongeren vaak gebruikmaken van de mogelijkheid om te chatten of te whatsappen. Donja: “Ik sprak een jongen die door het gebruik van Klarna nu een schuld open heeft staan die oploopt, terwijl hij die niet kan betalen. Dat je door zo’n buy now pay later-aanbod achteraf in de problemen komt, besef je niet op het moment dat je er gebruik van maakt. En dan komt bij zo’n beginnende schuld ook nog een stuk schaamte kijken… Maar het belangrijkste is dat je op dat moment wel een eerste stap zet. Erover praten helpt! Bij Geldfit bieden we een luisterend oor en denken we mee in welke stappen je kunt zetten om weer grip op je geld te krijgen.”
Top 5 onderwerpen
Geldfit maakte aan de hand van het eerste kwartaal van 2025 een overzicht met onderwerpen waar mensen contact over zochten. De top 5 van deze onderwerpen is:
- Huishoudens die moeite hebben met het betalen van de energierekening;
- Jongeren met vragen over oplopende schulden (door bijvoorbeeld buy now pay later);
- Jongeren die kampen met schulden en mentale problemen door een life event zoals ziekte of ontslag;
- Ondernemers die te maken hebben met (belasting)schulden;
- Anderstaligen die niet goed weten waar ze met hun geldvragen terecht kunnen.
Geldfit-stressballen voor scholen
De actie met Geldfit-stressballen was zo’n groot succes dat in twee weken tijd en ruim voor de Week van het geld alle 42.000 beschikbare stressballen zijn besteld en geleverd. De stressballen zijn onderdeel van de campagne ‘Geldstress’ van Geldfit en de Rijksoverheid. Ook na de Week van het geld kunnen gemeenten, scholen of bedrijven jongeren de weg naar hulp bij geldstress wijzen. Op de pagina campagnetoolkits.nl/geldstress staan hiervoor diverse campagnematerialen. Ook staat er meer informatie over de actie ‘Stressbusters’ die jongeren op een laagdrempelige manier informeert over hulp via Geldfit.
De Week van het geld is een initiatief van het platform Wijzer in geldzaken. Onder het motto ‘jong geleerd is oud gedaan’ wil het platform kinderen en jongeren voorbereiden op financiële redzaamheid in de toekomst. De Week van het geld is een belangrijke aanjager voor het structureel stimuleren van financiële vaardigheden van kinderen en jongeren, zowel op school als thuis.